Nasza Kadra

Weronika Kolka-Pielecka – Z-ca Dyrektora ds. administracyjnych

„Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka” Henry Saka

Pamiętam pierwsze kredki i blok rysunkowy… Pierwsze rysunki, a na nich widziany oczami dziecka świat… Świat nieograniczonej wyobraźni, świat pełen marzeń, których lista stale się wydłużała. Pewnego dnia zapakowałam wszystkie swoje skarby do małego plecaczka. Trzymając mamę za rękę ruszyłam odważnie przed siebie. Moim oczom ukazał się dotąd nieznany budynek. A w nim piękna, przytulna sala, wypełniona dziećmi, zabawkami i Jej śmiechem… Pani Iwonka – czarodziejka, której uśmiech działał jak magiczne zaklęcie, z którą każdy dzień był pełną przygód podróżą. Dzięki Niej nie zapomniałam, że nadal jestem dzieckiem. Dzięki Niej wkroczyłam w świat dorosłości, nie zatracając przy tym swej wrażliwości. Dzięki Niej jestem dziś nauczycielem. I tak już od czternastu lat. Oddana pracy z dziećmi wieku przedszkolnym. Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej, wykorzystująca w swojej codziennej pracy metodę projektów. Mama niespełna 4-letniej Matyldy, która jest dla mnie najlepszą motywacją do działania i dalszego rozwoju.

przedszkole marchewka kadra

Natalia Remiger – Z-ca Dyrektora ds. dydaktycznych

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się — ze wszystkich sił — tego, czego pragnie” Paulo Coelho

Wstaję rano, czasem mi się nie chce – wiadomo jak każdemu dorosłemu.  Potem wychodzę z domu. Idę, słucham muzyki. Kiedy już jestem w szatni przedszkola słyszę ten specyficzny harmider – przytłumiony dźwięk rozmów i ekspresyjnej zabawy. Otwieram drzwi sali i widzę dziecięce buzie umalowane uśmiechem –  najszczerszą radością na świecie. Do tego uściski i rozmowy, jakbyśmy nie widzieli się od kilku lat. Każdy chce coś opowiedzieć, pokazać. Kiedy już czas powitań minie, zaczynamy wspólny dzień. Wczoraj podróżowaliśmy razem po kosmosie, dziś już nadszedł czas by zgłębić tajniki ludzkiego ciała. Każdy dzień jest inny, każdy dzień przynosi jakąś nową umiejętność, ciekawą obserwacje, spostrzeżenie, śmieszną sytuacje. Cały czas coś się dzieje. Nie wyobrażam sobie pracy bez tego tempa, przestrzeni na rozwijanie swojej kreatywności  i pozytywnej energii, jaką mi dają Ci mali ludzie. Tak już trwam w tym zwodzie od ponad 7 lat. Swoją wiedzę i doświadczenie dotyczące pracy z dziećmi zdobywałam na studiach pedagogicznych Uniwersytetu Gdańskiego. Prywatnie jestem mamą pięcioletniego Oliwiera, miłośniczką szycia oraz amatorką gry na gitarze.