Nasza Kadra

Weronika Kolka-Pielecka – Dyrektor ds. administracyjnych

“Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka” Henry Saka

Pamiętam pierwsze kredki i blok rysunkowy… Pierwsze rysunki, a na nich widziany oczami dziecka świat… Świat nieograniczonej wyobraźni, świat pełen marzeń, których lista stale się wydłużała. Pewnego dnia zapakowałam wszystkie swoje skarby do małego plecaczka. Trzymając mamę za rękę ruszyłam odważnie przed siebie. Moim oczom ukazał się dotąd nieznany budynek. A w nim piękna, przytulna sala, wypełniona dziećmi, zabawkami i Jej śmiechem… Pani Iwonka – czarodziejka, której uśmiech działał jak magiczne zaklęcie, z którą każdy dzień był pełną przygód podróżą. Dzięki Niej nie zapomniałam, że nadal jestem dzieckiem. Dzięki Niej wkroczyłam w świat dorosłości, nie zatracając przy tym swej wrażliwości. Dzięki Niej jestem dziś nauczycielem. I tak już od czternastu lat. Oddana pracy z dziećmi wieku przedszkolnym. Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej, wykorzystująca w swojej codziennej pracy metodę projektów. Mama niespełna 4-letniej Matyldy, która jest dla mnie najlepszą motywacją do działania i dalszego rozwoju.

Przedszkole Marchewka kadra

Paulina Kozera – nauczyciel wychowania przedszkolnego, z-ca Dyrektora ds. dydaktycznych.

,,Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator” Ralph Waldo Emerson.

Odkąd pamiętam zawsze chciałam uczyć innych. Jako dziecko tworzyłam własne dzienniki, uczyłam zabawki, kochałam też zajęcia plastyczne! Jedyne co mnie powstrzymywało to moja nieśmiałość, jednak, jak się czegoś pragnie to można wszystko przezwyciężyć, a przy dzieciach trzeba mieć dużo dystansu do siebie. Moja pasja do malowania i plastyki pozostała, a teraz chcę nią zarazić moich uczniów! Artystyczne techniki przekazuje dzieciom na zajęciach malarskich, gdzie mają możliwość malowania na podobraziach z wykorzystaniem sztalugi i profesjonalnych farb 🙂 Dodatkowo od kiedy zostałam mamą dwójki cudownych chłopaków pojawiło się zamiłowanie do zdrowego odżywiania i zdrowych słodkich wypieków. Kiedy znajdę chwilę dla siebie to uwielbiam czytać, wręcz pochłaniam książki! W swojej pracy uwielbiam to, że mogę połączyć wszystkie swoje pasje i przekazać je najmłodszym.

Agata Tarkowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego

„Punkt widzenia dziecka. Wszyscy go kiedyś znali, ale oddaliliśmy się od niego tak, że trudno nam znowu do niego wrócić.” Agatha Christie

Bycie nauczycielem to ogromna odpowiedzialność i wyzwanie. Każdy dzień przynosi nowe zadania, zmusza do szukania najlepszych rozwiązań. Przedszkole jest tym miejscem, w którym w naturalny sposób możemy dołączyć do fascynującego świata dzieci, obserwować ich wyjątkowy punkt widzenia, który nas dorosłych nierzadko zaskakuje. Wesoły gwar, wszechobecna pozytywna energia, gotowość do działania i odkrywania kolejnych tajemnic otaczającego świata to właśnie to, w czym odnajduję się najlepiej i czego chcę być częścią. Przywiązuję dużą wagę do opierania swoich działań na otwartej komunikacji, wzajemnym zaufaniu i szacunku. Największą motywacją do pracy jest dla mnie obserwacja rozwoju moich podopiecznych, radości jaką daje im osiąganie zamierzonego celu i sukcesów, opanowanie nowych umiejętności. Swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi zdobyłam dzięki ukończeniu studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam również studia neurologopedyczne. Prywatnie jestem mamą trzylatka, który niebawem zacznie swoją przedszkolną przygodę. Każdego dnia próbuję sprostać jego oczekiwaniom, dawać mu przestrzeń do rozwoju i zaspokajać jego nieograniczoną ciekawość, która sprawia, że niejednokrotnie sama odkrywam świat na nowo.

             

 

Justyna Tarnowska Przedszkole Marche

Justyna Tarnowska – asystent nauczyciela.

„Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie takim, jakim Ty chcesz , żeby było. Pomóż mu stać się sobą, nie tobą.  Janusz Korczak

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch synów Wiktora lat 14 i Aleksandra lat 10. To właśnie dzięki nim widzę, że świat nie jest czarno-biały.
Swoją zawodową przygodę jako asystent nauczyciela zaczęłam 6 lat temu, daje mi ona dużo satysfakcji oraz radości. Dwa lata temu podjęłam decyzję o zmianie miejsca pracy – wybór padł na przedszkole Marchewka. Dziś wiem, że to była bardzo dobra zmiana :).
W pracy z dziećmi stawiam na bezpieczeństwo, zawsze jestem gotowa do niesienia im pomocy oraz dobrą zabawę. Uśmiech każdego dziecka motywuje mnie do dalszego działania. Jestem otwarta na nowe, ciekawe i kreatywne pomysły. Cenię sobie szczerość i punktualność . Czas wolny uwielbiam spędzać na spacerach oraz słuchaniu muzyki.

Przedszkole Marchewka - Agata Malinowska

Agata Malinowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego

“Dzieci są najlepszymi nauczycielami kreatywności. Ich umysły są pełne świeżości i odwagi, które często gubimy wraz z wiekiem.” – Ken Robinson

Od zawsze zależało mi na tym, aby moja praca miała sens i realnie wpływała na drugiego człowieka i właśnie to udaje mi się realizować dzięki pracy w przedszkolu. Ja sama również dużo czerpię z pracy z dziećmi, ponieważ są one dla mnie dużą motywacją do pracy nad sobą oraz uczą mnie jak cieszyć się z małych rzeczy. Nieustająco zachwyca mnie dziecięca kreatywność i ciekawość. W pracy z dziećmi najbardziej zależy mi na dawaniu im wsparcia i budowaniu relacji. Wierzę, że trwałe i głębokie relacje z dziećmi są nie tylko kluczem do sukcesu w procesie uczenia się, ale także podstawą w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska, w którym mogą swobodnie wyrażać swoje emocje i rozwijać umiejętności. Wierzę również w moc Porozumienia Bez Przemocy, dlatego niedawno rozpoczęłam swoją przygodę z NVC i wiem, że to będzie owocna przygoda. :).  Prywatnie jestem mamą Marysi, która jest wielką entuzjastką książek, dlatego dużo czasu spędzamy na wspólnym czytaniu 🙂 Lubię spacery, zarówno rodzinne jak i samotne. Interesuję się psychologią i masażem.

 

Przedszkole Gdańsk Marchewka - Izabela Szkoda

Izabela Szkoda – nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego

” Odpowiadajcie dzieciom miłością w ich najgorszych chwilach […] ponieważ właśnie w tych chwilach, kiedy pozornie najmniej zasługują na naszą miłość, potrzebują jej najwięcej.”

Jestem pedagożką, nauczycielką wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, ukończyłam też studia podyplomowe z zarządzania oświatą, kurs Porozumienia bez przemocy. Praca z dziećmi była jednym z moich pierwszych życiowych wyborów, ale dopiero macierzyństwo sprawiło, że czuję się najbardziej gotowa do pracy z najmłodszymi i ich rodzicami. Uważam, iż wiek przedszkolny, to czas szczególnie ważny w rozwoju dzieci i przygotowanie emocjonalne i społeczne,to najważniejsze zadanie dla nauczyciela przedszkolnego. Podążanie za dzieckiem, wspieranie indywidualności, bycie obok, szanowanie granic i komunikacja bez przemocy, to hasła, które określają mnie jako osobę i nauczycielkę, którą chcę być dla Państwa dzieci.