Nasza Kadra

Weronika Kolka-Pielecka – Dyrektor ds. administracyjnych

“Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka” Henry Saka

Pamiętam pierwsze kredki i blok rysunkowy… Pierwsze rysunki, a na nich widziany oczami dziecka świat… Świat nieograniczonej wyobraźni, świat pełen marzeń, których lista stale się wydłużała. Pewnego dnia zapakowałam wszystkie swoje skarby do małego plecaczka. Trzymając mamę za rękę ruszyłam odważnie przed siebie. Moim oczom ukazał się dotąd nieznany budynek. A w nim piękna, przytulna sala, wypełniona dziećmi, zabawkami i Jej śmiechem… Pani Iwonka – czarodziejka, której uśmiech działał jak magiczne zaklęcie, z którą każdy dzień był pełną przygód podróżą. Dzięki Niej nie zapomniałam, że nadal jestem dzieckiem. Dzięki Niej wkroczyłam w świat dorosłości, nie zatracając przy tym swej wrażliwości. Dzięki Niej jestem dziś nauczycielem. I tak już od czternastu lat. Oddana pracy z dziećmi wieku przedszkolnym. Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej, wykorzystująca w swojej codziennej pracy metodę projektów. Mama niespełna 4-letniej Matyldy, która jest dla mnie najlepszą motywacją do działania i dalszego rozwoju.

przedszkole marchewka gdańsk kadra

Natalia Remiger – nauczyciel wychowania przedszkolnego, z-ca Dyrektora ds. dydaktycznych.

“Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się — ze wszystkich sił — tego, czego pragnie” Paulo Coelho

Wstaję rano, czasem mi się nie chce – wiadomo jak każdemu dorosłemu.  Potem wychodzę z domu. Idę, słucham muzyki. Kiedy już jestem w szatni przedszkola słyszę ten specyficzny harmider – przytłumiony dźwięk rozmów i ekspresyjnej zabawy. Otwieram drzwi sali i widzę dziecięce buzie umalowane uśmiechem –  najszczerszą radością na świecie. Do tego uściski i rozmowy, jakbyśmy nie widzieli się od kilku lat. Każdy chce coś opowiedzieć, pokazać. Kiedy już czas powitań minie, zaczynamy wspólny dzień. Wczoraj podróżowaliśmy razem po kosmosie, dziś już nadszedł czas by zgłębić tajniki ludzkiego ciała. Każdy dzień jest inny, każdy dzień przynosi jakąś nową umiejętność, ciekawą obserwacje, spostrzeżenie, śmieszną sytuacje. Cały czas coś się dzieje. Nie wyobrażam sobie pracy bez tego tempa, przestrzeni na rozwijanie swojej kreatywności  i pozytywnej energii, jaką mi dają Ci mali ludzie. Tak już trwam w tym zwodzie od ponad 7 lat. Swoją wiedzę i doświadczenie dotyczące pracy z dziećmi zdobywałam na studiach pedagogicznych Uniwersytetu Gdańskiego. Prywatnie jestem mamą pięcioletniego Oliwiera, miłośniczką szycia oraz amatorką gry na gitarze.

Agata Tarkowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego

„Punkt widzenia dziecka. Wszyscy go kiedyś znali, ale oddaliliśmy się od niego tak, że trudno nam znowu do niego wrócić.” Agatha Christie

Bycie nauczycielem to ogromna odpowiedzialność i wyzwanie. Każdy dzień przynosi nowe zadania, zmusza do szukania najlepszych rozwiązań. Przedszkole jest tym miejscem, w którym w naturalny sposób możemy dołączyć do fascynującego świata dzieci, obserwować ich wyjątkowy punkt widzenia, który nas dorosłych nierzadko zaskakuje. Wesoły gwar, wszechobecna pozytywna energia, gotowość do działania i odkrywania kolejnych tajemnic otaczającego świata to właśnie to, w czym odnajduję się najlepiej i czego chcę być częścią. Przywiązuję dużą wagę do opierania swoich działań na otwartej komunikacji, wzajemnym zaufaniu i szacunku. Największą motywacją do pracy jest dla mnie obserwacja rozwoju moich podopiecznych, radości jaką daje im osiąganie zamierzonego celu i sukcesów, opanowanie nowych umiejętności. Swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi zdobyłam dzięki ukończeniu studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam również studia neurologopedyczne. Prywatnie jestem mamą trzylatka, który niebawem zacznie swoją przedszkolną przygodę. Każdego dnia próbuję sprostać jego oczekiwaniom, dawać mu przestrzeń do rozwoju i zaspokajać jego nieograniczoną ciekawość, która sprawia, że niejednokrotnie sama odkrywam świat na nowo.

             

 

Karolina Stala – asystent nauczyciela.

,,Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym’’ Antonie de Saint-Exupéry, Mały Książę

Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość. Uwielbiam uczyć się razem z nimi, odkrywać świat oraz poznawać ich punkt widzenia. Codziennie zaskakują mnie swoją wiedzą i spojrzeniem na rzeczywistość. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w ich życiu oraz otoczyć ich wsparciem, zrozumieniem i empatią, której tak bardzo potrzebują. Przebywanie z dziećmi wnosi do mojego życia dużo pozytywnych emocji. Zadowolenie na twarzach dzieci i nasze wspólne sukcesy dają mi motywację do działania. Poza pracą studiuję psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem również w trakcie przygotowania pedagogicznego, co pozwala mi rozwinąć moją wiedzę na temat najmłodszych.  

Przedszkole Gdańsk Marchewka - Izabela Szkoda

Izabela Szkoda – nauczyciel wychowania przedszkolnego

” Odpowiadajcie dzieciom miłością w ich najgorszych chwilach […] ponieważ właśnie w tych chwilach, kiedy pozornie najmniej zasługują na naszą miłość, potrzebują jej najwięcej.”

Jestem pedagożką, nauczycielką wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, ukończyłam też studia podyplomowe z zarządzania oświatą, kurs Porozumienia bez przemocy. Praca z dziećmi była jednym z moich pierwszych życiowych wyborów, ale dopiero macierzyństwo sprawiło, że czuję się najbardziej gotowa do pracy z najmłodszymi i ich rodzicami. Uważam, iż wiek przedszkolny, to czas szczególnie ważny w rozwoju dzieci i przygotowanie emocjonalne i społeczne,to najważniejsze zadanie dla nauczyciela przedszkolnego. Podążanie za dzieckiem, wspieranie indywidualności, bycie obok, szanowanie granic i komunikacja bez przemocy, to hasła, które określają mnie jako osobę i nauczycielkę, którą chcę być dla Państwa dzieci.