Zdrowe wychowanie to nasza misja

Przedszkole Marchewka na os. AlfaPark to wspólny projekt Moniki i Pawła Żukiewicz (Przedszkola Marchewka) oraz Macieja Tarkowskiego (Centrum Diagnozy i Wspomagania Rozwoju)

Nasza współpraca zaczęła się w roku 2018. Maciej wspiera w rozwoju nasze dzieci w obu Marchewkach (na Wiszących Ogrodach i Oruni Górnej) jako psycholog i terapeuta. Tak nam się dobrze współpracuje, że postanowiliśmy stworzyć nowe przedszkole wspólnie – łącząc naszą wiedzę i doświadczenia. I tak powstało Przedszkole Marchewka na os. AlfaPark. Połączylismy to co najlepsze w naszych przedszkolach z bogatą ofertą poradni psychologicznej Macieja.

Monika Żukiewicz

Świat dzieci jest jak zaczarowana kraina, a niezwykłe jest to, kiedy to właśnie one zapraszają mnie do niej.

Obecnie głównie jestem mamą 11-letniej córki i 7-letniego synka.

Od kilku lat marzyłam o stworzeniu fajnego przedszkola i cieszę się, że to marzenie właśnie teraz się spełniło. Moi rodzice byli nauczycielami, stąd z tematem wychowawczo-pedagogicznym spotykałam się na co dzień – można powiedzieć, że mam to we krwi. Mam kwalifikacje pedagogiczne i nadal je podwyższam, a na swoim koncie również przygodę z gastronomią i zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Tak jak mój mąż jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania i celebrowania jedzenia.

Przedszkole Gdańsk Marchewka

Maciej Tarkowski

Dzieci są skrzydłami człowieka.

Jestem psychologiem, pedagogiem, terapeutą, diagnostą i rodzicem. Na co dzień zajmuję się wspieraniem rozwoju dzieci i młodzieży. Specjalizuję się również w prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Jestem założycielem Centrum Diagnozy i Wspomagania Rozwoju.
Od początku moim darem była łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi, jak również umiejętność zdobywania ich sympatii. Ten dar połączony z wiedzą na temat dziecięcego funkcjonowania, pozwala dołożyć mi brakującą cegiełkę, niezbędną do zbudowania idealnej przestrzeni dla rozwoju dziecka. W mojej pracy otaczają mnie ludzie, dla których praca z dziećmi jest wielką pasją, dzięki czemu nie istnieją dla nas żadne ograniczenia, w ciągłym dążeniu do stworzenia utopijnego świata dziecięcego.

Paweł Żukiewicz

Mam bzika na punkcie gotowania i zdrowego odżywiania.

W domu to ja głównie gotuję dla mojej rodziny. Moni za to ustępuję w przygotowywaniu słodkości w naszym domu (nie dorastam jej do pięt w tym obszarze). Najwięcej frajdy sprawia mi gotowanie dla dużej ilości osób. W ramach mojego hobby wielokrotnie szefowałem w plenerowej kuchni żywiącej 1000+ osób. Moim największym sukcesem w tej dziedzinie była organizacja i szefowanie kuchni dla 4500 osób w Grecji.

Zdrowie mojej rodziny i przyjaciół jest dla mnie bardzo ważne, dlatego też zawsze staram się im przemycać w swoich potrawach zdrowe nawyki żywieniowe.